RYBY 21.2. – 20.3.

znamení zvěrokruhu ryby

RYBY jsou dvanáctým znamením zvěrokruhu a bývají znázorňované jako dvě ryby plující proti sobě. Tímto způsobem je charakterizována jejich citová rozporuplnost a rozdvojenost.

Ryba je tvor žijící pod vodou, myšlenkami se proto pohybuje ve značných hloubkách a jejím úkolem je drát se proti proudu. Když se proudem nechá jen unášet, může i špatně skončit. Jejím vládcem je nevypočitelný NEPTUN, Bůh moří a podzemních vod.

O Rybách se říká, že jsou obdařeny šestým smyslem, i když si to samy mnohdy neuvědomují. Jejich citlivá až přecitlivělá povaha je dokáže popohnat na pomoc každému, jen samy sobě mnohdy pomoci nedokážou. Velmi nesnadno nachází vnitřní rovnováhu mezi svými sny, tužbami a reálným světem.

Najít zlatou střední cestu,to bývá nad jejich síly.

Nejhorší pro něžnou a sensitivní Rybičku je, když se začne litovat, příliš se sama sebou zaobírat a když začne klást otázky typu: Proč je tomu tak? Proč tomu tak není? Proč to nemůže být jinak? Proč mám jenom já takovou smůlu? Proč mi nikdo nerozumí?

Od pradávnách časů není voda chápána jen jako symbol plodnosti, ale také jako živel duše. Teprve duševní síla činí člověka člověkem, proto se Ryby většinou uchylují do svého nitra, potřebují to stejně jako Země potřebuje vodu a jako všichni potřebujeme Slunce.

znamení zvěrokruhu Ryby na tričku

Zdeňka Dobešová
Mou vášní je potisk textilu, pomáhám jednotlivcům i skupinám získat svoji “identitu” v oblečení. Více informací o mne si přečtěte zde >>
Komentáře