Rok 2023

Když se ohlédnu za rokem 2023, tak je neuvěřitelné, co jsem všechno zažila.

Člověk přeceňuje to, co může udělat za den a podceňuje to, co může dokázat za rok.

Mým mottem na letošní rok bylo: přestaň prokrastinovat a začni žít svoji vizi. Jak se mi toto motto podařilo naplnit?

Jednoduše skvěle, protože jsem měla super koučku / kočku Sandru Chaney a skoro celý rok jsem strávila v její online společnosti 🙂

1. Leden ve znamení Vodnáře

Leden patří oslavám narozenin. V rodině máme jednoho kozoroha a dva vodnáře.

Když Onďa slavil první narozeniny, sháněli jsme pro něj dárky po Vánocích. A to jsme netušili, že po Vánocích mají hračkárny inventury. Stěží jsme sehnali dárky, které jsme pro něj měli vymyšlené.

Trénink dělá mistra, každý rok pravidelně nakupujeme dárky na narozeniny s dárky na Vánoce.


2. Jarní prázdniny ve znamení Wellness Penzion Medličky

Na jarní prázdniny jezdíme tradičně do Wellness penzionu Medličky. Jarní prázdniny máme stejně jako Praha 5, takže volba jet na jarňáky na Vysočinu nám vždycky vycházela. Nebylo v bazénu narváno. Dokonce jsme se tam sešli s dětmi na jarních prázdninách z Prahy 5.

Náš oblíbený apartmán je č.1. Máme rohovou vanu a super pokoje. Nejúžasnější je, že máme bazén k dispozici od 10 do 20 hodin. U bazénu je vířivka a nechybí ani sauna.


Do wellnessu jsme si vezli svoje vlastní osušky s potiskem, abychom byli jako správný tým. Kluci měli tmavě modré a holky šedé. Každá osuška s jiným potiskem.


17.3.2024 Kryštof v Jindřichově Hradci 🙂

Konečně jsme se dočkali a skupina Kryštof přijela k nám 🙂 A byla to skvělá páteční jízda!


3. Duben ve znamení Berana – moje narozeniny

Narodila jsem se na Velikonoce. Každý rok se moje narozeniny pohybují kolem Velikonoc. Cítím jaro a novou energii ve vzduchu. Pro mě rok začíná v dubnu 🙂


Čarodějky

Tuhle fotku si tady odložím 🙂 Oslava čarodějnic byla skvělá. Děkujeme za pozvání.

4. Litschau – ve znamení léta

Do Apartmánu Litschau jezdíme pravidelně od roku 2018. Z Jindřichova Hradce jedeme půl hodiny. Hned u apartmánu máme areál, kde je vyhřívaný bazén, jezero, malý bazének pro děti, písek, pláž, ideální pro rodiny s dětmi.


5. Z chalupy 704 m. n. m. na Javořici na kole do výšky 837 m. n. m.

Tak jo! Letos jsme pokořili Javořici na kolech. Pěšky to je procházka pohodová, ale na kolech šlapate celou cestu od rybníka Zhejral až na Javořici se zastávkou u Studánky Páně. Nejtěžší kus cesty je od Studánky Páně na Javořici. To jsem nedala. Musela jsem slézt z kola, šlapala jsem, ale kolo stálo na místě. Ondra to dal!!! Je to borec.


6. Zhejral – národní přírodní památka a můj rodný kraj

Rybník Zhejral byl založen již v 16. století a patří mezi nejvýše položené rybníky v České republice.

Je to místo, kde načerpáte energii z přírody. Procházka kolem Zhejralu až na Javořici je balzám na duši. Cestou na Javořici se zastavíte u Studánky Páně, dáte svačinu, napijete se vody ze studánky a můžete vyrazit dál na Javořici a ještě dál až k Míchově skále.


7. Osvěžovna Planiště

A když jsme u rybníka Zhejral, tak uprostřed lesů je kovárna uměleckého kováře pana Habermanna a Osvěžovna Planiště.

Pokud Vám došla zásoba pití nebo si chcete odpočinout, než se vydáte směr Javořice, vydejte se sem. Mají tady Ježka ve skle 🙂 A samozřejmě nádhernou kadibudku se srdíčkem. Otevřou Vám na zazvonění.


8. Habermannova kovárna hned vedle Osvěžovny Planiště

Pana Habermanna si pamatuji z dětství. S babičkou jsme chodili do kostela a pana Habermanna s dětmi a manželkou jsem tam vídávala. A teď mám možnost se u nich „osvěžit“ a o prázdninách, kdy měli zábavu – točené pivo, grilování, hudba – měli otevřenou i kovárnu pro veřejnost.

Kovárnu uměleckého kováře pana Habermanna můžete navštívit po telefonické dohodě. A pana Habermanna uvidíte i ve filmu Tři vrchy.


9. Mrákotín – Restaurace Na Kovárně

V městečku Mrákotín, vyhlášeném především těžbou žuly a Muzeem kamenictví, se každý rok stavíme v restauraci Na Kovárně, v naší oblíbené restauraci od nepaměti 🙂

Restaurace je se zahrádkou a tradičními jídly jako je svíčková na smetaně, smažený sýr, smažený řízek, ale i zvěřinová jídla. Ale bacha, když je Vás více a nechcete čekat, až se uvolní místo, udělejte si rezervačku.

Každý rok se tady v létě jednou, dvakrát i třikrát stavíme. Hádejte, co si dáváme? 🙂


10. Ve znamení her na prázdniny

Moje nejoblíbenější hra je bobří banda, ježkovy voči a žolíky.


11. Kavárny a posezení na cestách pěšky i na kole 🙂

Cyklopenzion Kasper v Jindřichově Hradci má tekutou čokoládu a děti ji milují. Mohou si k ní dát lentilky nebo oříšky. Já si dávám kávu 🙂


Na Frankův Dvůr jezdíme na kolech, dáme si pivko, kávu, pro děti domácí limonádu a děti si hrají na velkém hřišti. Společně s dětmi si můžete zahrát minigolf.


V indické resturaci v Jindřichově Hradci miluji konvičku s chobotem 🙂 K jídlu kuřecí s jemně pálivou omáčku, kokosovým mlékem a madlemi.


Cukrárna LaVendy má slogan nejsladší místo v Hradci a je to pravda 🙂

To nejsladší místo v Hradci.


U Kapra pod Hradem si dáte pivko nebo něco k snědku a díváte se na vodu, děti mají malé pískoviště.


Mocca Caffe v Táboře nás okouzlilo vnitřkem i nabídkou zmrzlin a zákusků.

Mají motto:

Nejlepší chuť je náš cíl.


V Pivovaru v Kamenici nad Lipou je jídlo a pití vždycky zážitkem.


Hostinec U Dělostřelců v Jindřiši je naše oblíbená zastávka při výletu na kolech. Mají royal colu a černé pivo. Děti si mohou zahrát velké člověče, nezlob se s velkou kostkou 🙂


Naše domácí pohoštění 🙂 Taky si to umíme udělat hezký 🙂


12. Konec léta – narozeniny ve znamení Lva

Na konci léta slavíme tradičně narozeniny naší Barči.

Tentokrát si přála téma narozenin Stranger Things. Paní cukrářka Hroníčková z cukrárny Čmelák nám vyrobila dort podle našich představ. Stačilo poslat fotku a doladit náplň dortu a mohli jsme si vyzvednout supr dort.

Děti jsme zabavili tím, že jsem si v infocentru Jindřichův Hradec půjčili disky a vyrazili do Mertlových sadů pod stromy. Ten den bylo děsné horko, ale nám to nevadilo.

Hra nám trvala asi 2,5 hodiny a dali jsme všech 18 jamek 🙂 A dětem se hra líbila.


13. Setkání s krkavcem – příběh léta 🙂

To si takhle jdete z lesa z hub a ve vesnici sedí na plotu krkavec. Koukneme na něj, on koukne na nás a jdeme dál. Chvilku se nic neděje a pak mám najednou pocit, že mi na hlavu něco letí. Instinktivně se skloním a krkavec mi přelétl přes hlavu a sedl si na plot.

Tentokrát jsem se dala do běhu a běžela se schovat do chalupy na dvůr. Zavřu dveře a uff, jsem zachráněná.

Ty jo, ani omylem. Milý krkavec přiletěl na dvorek a sedl si na trampolínu. No, nemohl se tam udržet, tak tam vyrovnával rovnováhu, jak mohl. Museli jsme se všichni zavřít v chalupě a jenom po očku na něj pokukovat za přivřenými dveřmi.

Pak začalo pršet. Doslova liják. Krkavec zmizel, zalétl pod strom. Podruhé uff, je pryč.

Přestalo pršet, chceme jít na dvorek a kdo na nás kouká?

Krkavec s námi chtěl jít grilovat. Dělal nálety i na toho, kdo byl právě na dvorku.

Jak jsme se ho zbavili? Začali jsme chodit s deštníkem. Krkavec se lekl a uletěl.


14. Vlásenické tvoření ve znamení závěru prázdnin

Podruhé jsme měli tu čest účastnit se tvoření ve Lhotě-Vlásenici. Přivezli jsme s sebou hrnečky a sublimační fixy a lákali děti i dospěláky na to, aby si nakreslili obrázek na papír sublimačními fixami a my jsme jejich kresbu zapekli na hrnečku.

Děkujeme za pozvání, za občerstvení, za to, že jsme mohli oslavit konec prázdnin tvořením na veřejnosti.

Děkujeme všem, kteří k nám zavítali a namalovali si hrneček nebo si koupili námořnické tričko s potiskem. Nebo si koupili nažehlovačky na textil.


Barunka si na Vlásenickém tvoření vytvořila samolepku na deníček. Pomocí diamantového malovaní. Tady jsou stránky na kouknutí.


15. Advent a vánoční výzdoba v Jindřichově Hradci a okolí

První adventní víkend jsme všichni chytli virózu a zůstali v posteli, teda na gauči a koukali se na Netflix na seriál Stranger Things.

Barunka si totiž za svoje peníze koupila deskovku Stranger Things, ale nikdo si ji nedokázal s ní zahrát, protože jsme jí nechápali. Co je ten obrácený svět? Nedávalo nám to smysl.

Tak jsme se dívali na Stranger Things, abychom pochopili, o čem seriál je.

Seriál nás přitáhl na celých 14 dní k obrazovce! Koukali jsme poctivě hodinu denně, abychom do Vánoc stihli celé 4 řady dokoukat. Bylo to tak napínavé, že jsme se nemohli odtrhnout. Někdy jsme dali i dva díly za sebou. A pak jsem se divila, proč nemám adventní náladu 🙂

Stranger Things se mysteriózní horor. Ale je tam všechno – přátelství, láska, dobrodružství, příšery.


Napadl sníh. A padal a padal, ale na Štědrý den nevydržel.


Kde se všude jsem?


Vytvořila jsem nový eBook 🙂


A jak jsem se vzdělávala? Můj rok s koučkou Sandrou Chaney 🙂

Na konci roku 2022 jsem se přihlásila do online kurzu Vytvoř si svoji životní vizi, který byl zdarma od skvělé koučky /kočky 🙂 / Sandry Chaney.

Vytvořila jsem si vizi a desatero. Super závěr roku 2022.

V roce 2023 jsem se Sandrou pokračovala v 6-týdenním online kurzu nazvaném Přestaň prokrastinovat a začni žít svoji vizi, což se stalo i mým mottem pro rok 2023.

Sešla se nás skvělá parta.

Můj buddy byla Týnka Najmanová – expertka na marketing. Týnka má neuvěřitelný tah na bránu 🙂 A ta její přednáška o LikedInu byla bombastická.

Seznámila jsem se s Klárkou Matasovou, která je expertka na weby.

Kamčou Hejnovou, která má doma autistu a píše blog o životu s autistou.

S Míšou Cahovou, která pracuje ve společnosti JUST.

Následoval mastermind, kde jsme po dobu 6 týdnů praktikovali #zuctovacipondeli#zuctovacipatky.

Pak byla pauza 🙂

A na podzim Sandra vyrukovala s minikurzem SAMA SOBĚ KOUČEM. Kurz byl zdarma, tak hupky dupky, už jsem byla přihlášená. A říkala jsem si, ale tentokrát už do žádného kurzu nejdu. Budou Vánoce, nebudu stíhat.

A co myslíte, jak to dopadlo?

Jojo, od 13. listopadu 2023 jsem byla v 5 týdenním kurzu KOKO – KONEČNĚ KOUČUJI.

Tam jsem se seznámila s Lucie Václavkovou, fotografkou, Veronikou Holišovou – EFT Terapie a hubnutí, samozřejmě známé tváře jako Klárka Matasová a Týnka Najmanová.

Jana Pobříslová z JustuMarta Trichá – personalistka – spokojená pracující žena.

Sandra má neuvěřitelný dar, přitahuje k sobě pohodové holky. Závěr roku jsem strávila v dobré online společnosti.

Moje heslo pro rok 2024 je: zvedni už konečně zadek a jdi do akce 🙂

Zdeňka Dobešová
Mou vášní je potisk textilu, pomáhám jednotlivcům i skupinám získat svoji “identitu” v oblečení. Více informací o mne si přečtěte zde >>
Komentáře