RAK 22.6. – 22.7.

znamení zvěrokruhu Rak

RAK – vodní znamení pod vlivem MĚSÍCE

Z řecké mytologie se dochovala báje o Héraklovi, který musel bojovat s krabem, jehož vyslala Héra, měsíční bohyně a manželka Diova aby mu ztížila zápas s hydrou (devítihlavá obluda, rovněž měsíční symbol).

Hydra sídlila v baženě, což je symbol území, kde se země a voda spojuje v mateřské plodnosti. Kdo putuje bažinou, zahyne, když se včas nevrátí.

Stejně jako bažiny připomínají pradávný svět, platí totéž i pro raka. Hérakles nakonec kraba rozšlapal, s pomocí synovce Iolaa hydru přemohl a její nesmrtelnou hlavu zakopal pod obrovskou skálu, proto je říše pramatek nesmrtelná.

Symbolika Měsíce předstvuje: noc, matku, ženu, rodinu, dětství. Miluje lidi, dav a popularitu. Je mu vlastní moc podvědomí a notná dávka citlivosti. Vnímavost a pasivita jde ruku v ruce, pokud se nedaří. V opačném případě je Rak velmi hrdý na své úspěchy. Znamení Raka s vládnoucím Masícem žije v tempu svých vnitřních emocí.

Je to osoba přemýšlivá, vynalézavá a většinou upjatá na své vzpomínky z dětství a také na rodinu.

Zdeňka Dobešová
Mou vášní je potisk textilu, pomáhám jednotlivcům i skupinám získat svoji “identitu” v oblečení. Více informací o mne si přečtěte zde >>
Komentáře