Jak to vzniklo?

Když minulý rok umřela babička, tak jsem se dostala ke spoustu starých fotek. Procházely jsme je s mamkou a i pro mamku bylo překvapení, že tuto fotku babička má nebo že na tuto fotku zapomněla, že jí má.

Úplně mě to nachlo.

V té době jsem zrovna připravovala fotoknihu pro mojí sestru, které žije v cizině a nemá přístup ke svým starým černobílým fotkám, které jsou uložené ve fotoalbu.

Přitom je tak důležité vědět odkud člověk je a kam směřuje.

Dnešní doba je tak uspěchaná....

Fotky od narození jsem naskenovala a pro radost jsem je složila do fotoknihy. Jenže se mi to zalíbilo a začala jsem skládat fotky i pro sebe. A k porovnání jsem si přibrala fotky mých dětí, když byly batolata, oslava 1.narozenin, 2.narozenin, 3.narozenin.

Dochovala se i fotka mamčiných 3.narozenin - skládačka do sebe krásně zapadla a mohl se vytvořit hrneček s fotkou mojí, mamky a sestry, kde všechny stojíme u dortu s počtem svíček tři.

Hrneček se svatební fotkou babičky a fotka ze svatebního dne mojí mamky na sebe dlouho nenechal čekat.

A co teprve dostat na hrneček fotky vnoučat ve stejnémm časovém období - dejme tomu z ročních narozenin?

Hrneček s fotkou k životnímu jubileu - když byl oslavenec malý a fotka nyní, jak vypadá ..... a dalo by se pokračovat.

Dojmete tím človeka s slzám - je to opravdu projev lásky a hmatatelný důkaz o tom, že vá na člověku záleží. Že přemýšlíte, čím ho obdarujete. Že to není jenom obyčejný dárek, který koupíte v obchodě a vůbec se na něm nepodílíte. A přitom nestojí jmění, stojí jen váš čas, který je hodně cenný... Takový dárek pochází od srdce a je na něm vidět, že jste mu věnovali spoustu času a přemýšlení, to je na tom dárku hodnotné. Vymyslet a realizovat.

Pomohu Vám s tím. Společně s Vámi tvořím příběhy z fotek, které dávno leží v krabicích, a nemusí to tak být - můžeme je přivést k životu a udělat jim čestné místo v našich domovech. Je to i takové malé připomenutí, že ten kdo umřel, žije v našich srdcích dál, ale můžeme si ho připomenout zvesela na hrnečku, ne jen na fotce, která se vytáhne jen když něco hledáme nebo když se zrovna potřebuje podívat, jak se geny přenáší z generace na generaci a jak babička vypadala....jestli jsme ji ted ve věku x let podobné nebo jsme podobné té babičce z druhé strany....

 

le tímto momentem se vše začalo hýbat. Začaly přicházet nové nápady.

Vytvořit mamce ze starých fotek.